Maak kennis met de night crawlers van Utrecht: vleermuizen in de stad. Natuurcollege met aansluitend een korte excursie met batdetectors.
Wilde dieren in de stad? Ja, heel veel zelfs! In Utrecht tellen we zo’n 10 verschillende soorten vleermuizen. Misschien heb je ze wel eens zien vliegen in het licht van de lantaarnpalen. In dit natuurcollege vertelt vleermuisexpert Marlot Jonker over de verschillende soorten die we in Utrecht hebben, en geeft ze een algehele inleiding over vleermuis biologie en ecologie. Aan het einde van het natuurcollege zullen we met bat-detectors naar buiten trekken om de vleermuizen op te speuren en in het echt te zien. Als je vleermuizen interessante dieren vindt mag je dit natuurcollege niet missen!
BAT030
In Utrecht doen vrijwilligers onderzoek naar vleermuizen, al ruim 10 jaar. Dit onderzoek heet BAT030. Als vrijwilliger van BAT030 leer je veel over vleermuizen en je draagt bij aan onderzoek naar vleermuizen in de stad. Je hoeft nog geen kennis te hebben over vleermuizen om bij te kunnen dragen; enthousiasme en je inzet is genoeg!

Praktische informatie en deelname
Van tevoren opgeven bij dit natuurcollege is verplicht. Gebruik svp het formulier hieronder.
Waar: Stadsboerderij Griftsteede, Van Swindenstraat 129.
Wanneer: woensdag 1 april 2026.
Start: 19:30 uur
Het college en de aansluitende mini-excursie is afgelopen rond 21:00. Het hek van de ingang aan de Van Swindenstraat is vanaf 19:15 open.
Foto: gewone grootoorvleermuis