Moestuinexpert Mariken Heitman met cursisten aan tafel.

Moestuinles: Planning

Voor wie

  • Volwassenen
  • Kosten

  • 19,00
  • Locatie

  • Steede Hoge Woerd
  • Hoe laat?

  • 10.00 tot 12.30 uur
  • InschrijvenDeze link gaat naar een externe website.

    Wat is Moestuinles?

    Elke laatste zaterdag van de maand is er Moestuinles op Steede Hoge Woerd en Koppelsteede, onder leiding van moestuinexpert Mariken Heitman. Elke les leer je over een ander onderdeel van het moestuinieren. Van zaaien, tot plantverzorging, tot het maken van een planning, alles komt aan bod. Elke les is afzonderlijk te volgen, dus je kunt kiezen over welk onderwerp je wil leren. Als je alle vijf de Moestuinlessen meedoet heb je een mooie volledige cursus.

    Wat leer je deze keer?

    Het oogstjaar loopt op zijn einde, tijd om te reflecteren. Welke groenten waren een succes en welke teelt verliep rampzalig? Om volgend jaar goed beslagen ten ijs te komen, is het verstandig om een plan te maken. Daarin noteer je welke groenten je wanneer gaat zaaien. Zo’n teeltplan heeft veel voordelen, zo heb je bijvoorbeeld nooit meer te veel (of te weinig) zaad of oogst.

    In de les krijg je uitleg over wat een teeltplan is en waarom je er een zou maken.

    Wat doe je deze keer?

    Via een eenvoudig stappenplan maken we een begin van een teeltplan zodat je er thuis zelf mee aan de slag kunt.

    Moestuinexpert Mariken Heitman geeft een workshop aan tafel.

    Onze moestuinlessen worden gegeven door moestuinexpert Mariken Heitman. Mariken is niet alleen tuinder maar ook prijswinnend auteur en voorheen docent aan de biodynamische landbouwschool Warmonderhof. Sinds enkele jaren geeft Mariken moestuincursussen op onze stadsboerderijen en dit jaar voor het eerst moestuinlessen. Mis je kans niet om je eigen portie moestuinwijsheid te ontvangen!

    Nog meer les!

    Elke laatste zaterdag van de maand is er een moestuinles met Mariken. Er zijn in totaal vijf workshops:

    • 28 maart Moestuinles #1: Zaaien
    • 25 april Moestuinles #2: Bodemleven
    • 30 mei Moestuinles #3: Plantverzorging
    • 20 juni Moestuinles #4: Composteren – let op, een week eerder dan normaal

    ZOMERSTOP

    • 26 september Moestuinles #5: Planning

    Je kunt aan één, meerdere of alle workshops deelnemen.

    Nog meer tuin!

    Deze workshop is ook te volgen op Stadsboerderij Koppelsteede. En op Koppelsteede kan je elke laatste zaterdag van de maand ook meewerken op onze zelfoogsttuin. Qua tijd past dat precies vóór de moestuinles!

    Van 10.00 tot 13.00 kan je meedoen bij de open tuinwerkdag. Om 13.00 is er altijd een gezellige potluck lunch waar je aan kan sluiten. Neem dan je eigen eten mee.

    Kijk op onze activiteitenpagina voor meer info en aanmelden voor de open tuinwerkdagen.

    Inschrijven voor Moestuinles: Planning

    Schrijf je nu in voor onze nieuwsbrief!

    Blijf op de hoogte over de natuur in de stad en alle activiteiten op en rondom onze locaties

    "*" geeft vereiste velden aan

    Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
    Voor- en achternaam*